Menu

Gdzie nurkować w Egipicie?

19 lipca 2018 - Sport, Turystyka
Gdzie nurkować w Egipicie?

Egipt to świetne miejsce nie tylko dla turystów zainteresowanych pięknymi zabytkami, ale również dla wielbicieli nurkowania. Znajdziemy tam sporo miejsc, w których można się zanurzyć na różne głębokości. Zobaczmy, gdzie nurkować w Egipcie.

Lokalizacje do nurkowania w Egipcie – przedstawiamy kilka propozycji i to rekomendowanych.

Brother’s Island

Brother’s Island inaczej Wyspy Bliźniacze znane są z rafy koralowej oraz dogodnych warunków dla nurków. Miejsce to zaliczane jest do najpiękniejszych terenów dla nurków w Egipicie, jednak obecnie stanowi teren wojskowy i dostępność do niego zależy od aktualnej sytuacji politycznej w Egipcie.

Dahab

Dahab na Półwyspie Synaj charakteryzuje się rafami, które ciągną się przez całą długość wybrzeża. Największą atrakcją tego miejsca jest morska jaskinia Blue Hole o głębokości 100 m i średnicy 55m. Jest to na pewno atrakcja idealna dla doświadczonych nurków, wymagająca już pewnego doświadczenia i umiejętności.

W Dahab można liczyć również na dobrą temperaturę wody, która waha się od 22°C w lutym do 28,5°C w sierpniu.

Hamata

Jest to miejscowość położona ok. 300 km od granicy egipsko-sudańskiej. Wody Hamaty zapewniają świetne warunki do nurkowania. Miejsce to wyróżnia się pięknymi rafami, między innymi Shaab Claude, której nie można pominąć podczas podwodnej przygody. Znajdziemy tam także niewielkie kanały, tunele oraz wgłębienia, będące ciekawą atrakcją dla nurków.

Safaga

Safaga słynie z wraków, obecnych na dnie Morza Czerwonego. Rozgłos temu miejscu przyniosło tragiczne zatonięcie promu Salem Express ponad 30 lat temu, który wciąż przyciąga wielu miłośników podwodnych przygód.

Będąc w Safadze, warto odwiedzić także Zatokę Makadi, tętniącą podwodnym życiem. Nurkując w jej wodach nie tylko mamy okazję zwiedzić jaskinie, ale również napotkać rekina rafowego.

Marsa Alam

Rafy Koralowe w Marsa Alam należą do najciekawszych i najlepiej zachowanych w całym kraju. Woda jest ciepła, przez cały rok osiąga temperaturę od  23°C do nawet 31°C . Nurkowanie w tym miejscu opiera się głównie na schodzeniu pod wodę prosto z brzegu. Jest to zakątek idealny zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalistów.

Egipt to kraj idealny dla nurków. Oprócz wymienionych powyżej można zwrócić uwagę jeszcze na takie miejsca, jak: Hurgada, St.John’s, Fury Shoals czy Szarm el-Szejk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.