Menu

Druk książek – co musisz o nim wiedzieć?

6 października 2021 - Lifestyle
Druk książek – co musisz o nim wiedzieć?

Zastanawiasz się, jak to jest wydawać własną książkę? Wbrew pozorom to proces nieskomplikowany. Oczywiście musisz posiadać materiał wyjściowy, czyli treść, jaką chcesz podzielić się ze światem. Może być to zarówno sam tekst, jak i tekst z grafikami, ilustracjami lub wykresami. Gdy jest ona gotowa, należy po prostu zlecić druk książek. W jaki sposób?

Książki to różne formaty i sposoby wydania

Mówiąc „książka”, ma się zazwyczaj na myśli ogólnie wszystkie książki. Jednak wystarczy spojrzeć na domową biblioteczkę lub półkę dowolnej księgarni, aby zobaczyć, ze mają one różne formaty: A5, A4, A6, B6 i inne. Nie musisz się na tym znać – każda drukarnia pokazuje tabelę rozmiarów z podaniem w milimetrach szerokości i długości każdego z nich. W ten sposób możesz zaplanować, w jakim formacie zostanie wydana twoja książka.

Oprócz samego formatu istotny jest także papier – może mieć on nie tylko różne gramatury (od 90 do 170 g), lecz także gatunek. Patrząc na oferty drukarni oferujących druk książek, możesz zauważyć takie nazwy, jak „kreda matowa”, „creamy”, „munken lynx” czy „munken polar”. Co one oznaczają? Wyjaśnienie tego wymagałoby osobnego poradnika. Na szczęście każda szanująca się drukarnia umieszcza na swojej stronie artykuły na ten temat, dzięki czemu łatwo będzie zorientować się, która opcja jest dla ciebie najlepsza.

Druk cyfrowy czy druk offsetowy?

Drukarnie oferują druk książek dwiema metodami: cyfrową lub offsetową. Na którą postawić? Przyjmuje się, ze druk offsetowy jest lepszym rozwiązaniem dla wysokich nakładów. W ten sposób największe wydawnictwa na rynku drukują książki, gazety i magazyny. Druk cyfrowy różni się technicznie od offsetowego – ta metoda umożliwia szybsze drukowanie oraz dopuszcza druk w niskich nakładach. Jest możliwe wydrukowanie nawet kilku egzemplarzy. To dobry sposób, aby stworzyć partię próbną i sprawdzić, jak w praktyce będzie prezentować się książka, nim zostanie wydrukowana w większym nakładzie. 

Gdzie zlecić druk swojej książki?

Jeśli interesuje cię druk książek, warto skorzystać z oferty drukarni internetowej, takiej jak JKB Print. Wygodny kalkulator umożliwia wprowadzenie wszystkich parametrów planowanego wydawnictwa, a złożenie zamówienia możliwe jest poprzez stronę internetową. Kilka kliknięć – i gotowe. Dodatkowo wydrukowane książki otrzymasz prosto na wskazany przez ciebie adres za pośrednictwem kuriera.

Wszystkie szczegóły związane z okładką, tekstem na skrzydełkach itp. znajdują się na stronie każdej drukarni . Dzięki dużej liczbie możliwości oraz dokładnym wyjaśnieniom masz pewność, że twoja książka zostanie wydana dokładnie tak, jak zostało to zaplanowane. Przekonaj się o tym – odwiedź stronę drukarni już dzisiaj!

Jedna myśl nt. „Druk książek – co musisz o nim wiedzieć?

Weraa

Bardzo interesujący artykuł 🙂

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.