Menu

Domy drewniane – czy warto?

28 grudnia 2019 - Budownictwo
Domy drewniane – czy warto?

Domy drewniane wielu osobom kojarzą się z domkami letniskowymi lub domami góralskimi. Coraz częściej buduje się jednak całoroczne domy drewniane, których właściciele są bardzo zadowoleni ze swojego wyboru. Osoby nieprzekonane do takiego rozwiązania powinny poznać najważniejsze zalety takiego rozwiązania, które przedstawimy poniżej.

Domy drewniane – energooszczędność i ekologia

Energooszczędność domów ma coraz większe znaczenie. Domy drewniane, ze względu na naturalne właściwości izolacyjne drewna, pozwalają w prosty sposób uzyskać bardzo dobre parametry energooszczędności. Taki efekt można również uzyskać w domu murowanym, ale jedynie poprzez dodatkowe ocieplenia.

Dla wielu osób niezwykle ważny jest również aspekt proekologiczny. Drewno, jako materiał pochodzenia naturalnego, spełnia te warunki doskonale i dlatego jest chętnie wybierany przez osoby mające na uwadze troskę o środowisko naturalne.

Domy drewniane – projekty w różnym stylu

Przeglądając projekty domów drewnianych niejeden zdziwi się, że w tej technologii można wybudować domy w każdym stylu. Owszem, są wśród nich małe domki letniskowe czy domy stylizowane na góralskie, ale sporo jest również domów nowoczesnych, domów z poddaszem czy nawet rozległych rezydencji. Nowoczesne projekty domów drewnianych uwzględniają również możliwość montażu dużych przeszkleń, tak charakterystycznych dla współczesnej architektury. To najlepszy dowód na to, że wybierając budowę domu drewnianego nie trzeba iść na kompromis dotyczący jego stylu, bo każdy znajdzie taki, który przypadnie mu do gustu.

Domy drewniane – projekty do szybkiej budowy

Jednym z ważniejszych aspektów budowy domów drewnianych jest czas ich budowy. Wiele projektów można zrealizować w bardzo szybkim czasie i już w ciągu 3-4 miesięcy zamieszkać w domu wykończonym pod klucz. To świetny wybór dla osób, którym zależy na szybkiej przeprowadzce i czas realizacji domu ma dla nich szczególne znaczenie.

Koszt budowy domu drewnianego

Ostatnim aspektem, który pewnie interesuje wszystkich rozważających budowę domu drewnianego, jest koszt jego budowy. Szacuje się, że koszt ten jest ok 5-10% wyższy w porównaniu do kosztu budowy domu murowanego, ale przy zdecydowanie lepszych parametrach energooszczędności koszty jego eksploatacji, a przede wszystkim ogrzewania, są dużo niższe. Mając to na uwadze warto zatem zastanowić się, czy nie lepiej ponieść nieco wyższe koszty inwestycyjne, ale zagwarantować sobie spore oszczędności przez wiele kolejnych lat.

Gotowe projekty domów z drewna znajdziesz na https://www.archeton.pl/gotowe-projekty-domow-z-drewna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.