Menu

Do czego służą pojemniki siatkowe?

18 lipca 2022 - Biznes
Do czego służą pojemniki siatkowe?

Artykuł partnera.

Kosze druciane, fachowo nazywane pojemnikami siatkowymi mają wiele istotnych zalet. Wykorzystuje się je w transporcie, ale służą też do przechowywania owoców i warzyw. Lekka siatkowa konstrukcja gitterboxów sprawia, że można je z łatwością przestawiać i sztaplować, optymalizując tym samym wykorzystanie powierzchni magazynowej. Sprawdź, do czego jeszcze służą pojemniki siatkowe!

Zalety pojemników siatkowych

Pojemniki siatkowe są zbudowane z prętów stalowych, elementów blaszanych lub drutów. Dodatkowo – w zależności od producenta – kosze mogą być oblachowane, ocynkowane lub malowane. Dzięki temu są odporne na czynniki takie jak: korozja, pleśń, promieniowanie UV, a także na działanie wysokiej temperatury.

Stalowo-blaszane „oczka” w siatce ułatwiają identyfikację towarów znajdujących się w koszach oraz zapewniają doskonałą wentylację przechowywanych produktów. Nośniki te można z łatwością sztaplować, a także przemieszczać.

Pojemniki siatkowe wykorzystuje się zazwyczaj w przemyśle, spedycji, logistyce, ale też w wielu innych branżach. Siatkowa konstrukcja sprawia, że:

Największą zaletą gitterboxów jest fakt, że można w nich przechowywać praktycznie każdy rodzaj towaru oraz bez problemu go transportować. Nośniki te wyróżnia także odporność na czynniki mechaniczne i ciężar. Ponadto kosze druciane sprawdzą się świetnie w dużych gospodarstwach rolnych, sadach czy chłodniach.

Do czego jeszcze służą pojemniki siatkowe?

Pojemniki siatkowe mogą służyć do ekspozycji towaru. Sprawdzą się np. przy wystawianiu produktów żywnościowych na stoiskach z owocami i warzywami. Ich wytrzymała i bezpieczna dla zawartości konstrukcja ułatwi realizację przewozów oraz usprawni rozładunek towarów. Atutem gitterboxów jest również to, że występują w wielu rozmiarach, które można dopasować do wymogów transportowych oraz do indywidualnych potrzeb klienta.

Pojemniki siatkowe dzieli się ze względu na wysokość, rodzaj podłogi, ilość otwieranych burt czy zastosowane klapy. W związku z tym, kupując produkt, należy wybrać taki, który umożliwi maksymalne zagospodarowanie przestrzeni i będzie dopasowany do danego typu towaru. Firma DAJANO oferuje kosze druciane najwyższej jakości, a wyszkoleni pracownicy pomogą w doborze odpowiednich rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.