Menu

Deskorolki – doskonały pomysł na prezent

24 czerwca 2022 - Technologia
Deskorolki – doskonały pomysł na prezent

Artykuł partnera.

W 1989 roku w kinach pojawił się film „Powrót do przyszłości 2”, w którym to główny bohater Marty McFly grany przez Michaela J. Foxa poruszał się latającą deskorolką. Film ze swoimi pomysłami okazał się wizjonerski. Jeszcze po ulicach nie poruszamy się na latających deskorolkach, ale została już taka wynaleziona przez projektanta francuskiego Frankiego Zapatę. Flybord to deska napędzana silnikami odrzutowymi. Czy niebawem na takich będziemy latać?

Jakie deskorolki są aktualnie dostępne w sklepach?

Projekt Frankiego Zapaty to pojazd osiągający szybkość ponad 140 km/h, zapewne na takie ogólnodostępne deski nie będzie można jeszcze dłuższy czas liczyć. Trudno wyobrazić sobie, gdzie mieli by się ich użytkownicy poruszać, to raczej temat przyszłości, choć zapewne kiedyś w szerszej formie do nas powróci.

Na chwilę obecną technologia dostępnych deskorolek w porównaniu z tymi z lat 80. ubiegłego wieku to i tak ogromna przepaść. W sklepie TAKWIELE.PL można dostać deskorolki elektryczne – hoverboardy. To doskonały pomysł na prezent z okazji imienin, urodzin, świąt, komunii etc.

Hoverboardy – świetna zabawa dla każdego

Hoverboardy to rodzaj samobalansującej deski elektrycznej z kołami. Daleko jej do latającej, niemniej deska wygląda, jak unosząca się nad ziemią. Zapewniają jej jednak napęd małe koła z boku lub pod powierzchnią stojaka. Linia produktów Hoverboard  nosi nazwę Robway.

Jak działa Hoverboard?

Hoverboardy przesuwają się za pomocą własnej postawy i aby to zrobić, należy umieścić stopy na stojaku przed samym rozpoczęciem jazdy, a następnie już akumulator pracujący z płytą zapewni pracę małym silnikom umieszczonych w kołach. Cała reszta zależy już jedynie od umiejętności zachowania równowagi użytkownika, który porusza się kierunkowo przy odpowiednim nachyleniu. Deska została tak zaprojektowana, że może jeździć do przodu, jak i do tyłu, a wykonując zakręty, trzeba zmienić pozycję stopy i środek ciężkości ciała. Postawa użytkownika wygięta do przodu ma bezpośredni wpływ na prędkość jazdy.

Robway – nowoczesna technologia z samo stabilizacją

Jeśli posiada się obawy, czy bez trudu uda się użytkować deskorolkę, najlepiej zdecydować się na Robway – urządzenie zapewniające komfortową jazdę z maksymalnym bezpieczeństwem. Dzięki samo stabilizacji po włączeniu powierzchnie stojaka prostują się ustawiając hoverboard we właściwej pozycji. Obsługa płyty elektrycznej jest tu prosta i bezpieczna, nie ma niekontrolowanego przemieszczania się, zarówno więc początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy będą mogli czerpać z jazdy ogromną przyjemność. Aby nie było podczas jazdy niemiłych niespodzianek wewnątrz urządzenia działa stabilizator żyroskopowy.

Dość szybko można się nauczyć zwrotów, skrętów, szybkich zmian ruchu, a nawet obrotów wokół własnej osi, o 360 stopni. To, co na początku wydawało się niemożliwe, okazuje się prostym ćwiczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.