Menu

Czy w podróżach busem z Polski do Niemiec obowiązują limity bagażowe?

28 grudnia 2021 - Turystyka
Czy w podróżach busem z Polski do Niemiec obowiązują limity bagażowe?

Artykuł partnera.

Wielu ludzi spotkało się z sytuacją, gdy spakowanie wszystkie co najważniejsze do walizki spowodowało, że stała się ona zbyt ciężka. Podróżowanie z takim bagażem może sprawiać wiele trudności, zwłaszcza gdy do pokonania mamy kilka kilometrów z dworca lub lotniska do miejsca docelowego. Dlatego świetnym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z przewozów busem, dzięki któremu można dotrzeć bezpośrednio do hotelu lub pensjonatu, a kierowca pomoże nam wyjąć ciężki bagaż.

Jakie zalety wiążą się z podróżowaniem z Polski do Niemiec busem?

Ruch pomiędzy Polską a Niemca jest niezwykle ożywiony. Związane jest to przede wszystkim z przemieszczaniem się pracowników, ale również częstym podróżowaniem turystów, członków rodzin oraz przedsiębiorców. Na rynku dostępnych jest wiele potencjalnych środków transportu – od pociągów po samoloty – jednakże nieprzerwanie jedną z najczęściej wybieranych są busy do Niemiec. Oto, dlaczego:

Niska cena – busy są jedną z najtańszych opcji przejazdowych pomiędzy Polską a Niemcami. Dlatego wiele osób, które często przemieszczają się pomiędzy tymi krajami, woli wybrać tańszą opcję i tym samym zaoszczędzić. Zwłaszcza że wielu przewoźników ma w swojej ofercie bilety miesięczne.

„Od drzwi do drzwi” – jest to forma przejazdu niedostępna w innych rodzajach komunikacji. Dzięki tej opcji nie tylko zostajemy odebrani z domu, ale również zostaniemy przewiezieni bezpośrednio do miejsca docelowego. Sprawia to, że nie musimy się martwić ewentualnym spóźnieniem na pociąg, samolot lub autobus. Co więcej, nie czekają nas żadne przesiadki, co może być szczególnie niekomfortowe dla osób podróżujących z dużym bagażem lub dziećmi.

Szybki przejazd – busy to jeden z najszybszych środków transportu na trasie Polska-Niemcy. Pod tym względem częściowo ustępuje jedynie samolotom. Dzięki nim można znacznie szybciej dotrzeć na lotnisko, jednakże z niego trzeba się jeszcze dostać do miejsca docelowego. W przypadku busów takiego problemu nie ma i trafiamy od razu tam, gdzie chcieliśmy.

Przewozem osób na trasie Polska-Niemcy oraz Niemcy-Polska zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak Seba Tour.

Ograniczenia związane z bagażem

W przejazdach busem nie istnieją limity bagażowe. Oczywiście, należy pamiętać, że w przypadku zabrania ze sobą bagażu wielkogabarytowego (np. rower) wcześniej należy się skontaktować z firmą w celu uzgodnienia przejazdu. Jednakże otwiera to znacznie więcej możliwości niż analogiczna podróż np. samolotem, gdzie limity bagażowe są niezwykle restrykcyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.