Menu

Czy w ośrodku wypoczynkowym potrzebna jest winda?

22 listopada 2021 - Turystyka
Czy w ośrodku wypoczynkowym potrzebna jest winda?

Ośrodki wypoczynkowe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, tworzą różne udogodnienia. Dzięki temu więcej osób może spędzić czas w danym miejscu. Dobrym pomysłem jest przystosowanie budynku do jak najszerszego grona ludzi. Większe obiekty warto wyposażyć m.in. w windy, ale nie zawsze jest to obowiązek, jeśli chodzi o ośrodki wypoczynkowe. Jeśli chcesz wiedzieć, w jakich sytuacjach winda jest niezbędna, przeczytaj poniższy tekst.

Przystosowanie budynku do jak najszerszego grona ludzi sprawi, że z pewnością każdemu przyjemnie będzie się w nim spędzało czas. Na wczasy w góry wybierają się zarówno osoby samotne, rodziny z małymi dziećmi, jak i osoby z niepełnosprawnościami. Jeśli zależy Ci na pozyskaniu dużej liczby gości, warto spełnić większość oczekiwań i potrzeb. Jedną z takich opcji jest winda, która na pewno ułatwi funkcjonowanie wielu osobom.

Pracownik ośrodka wypoczynkowego Kaniówka Ski Resort podpowiada, kiedy wyposażenie obiektu w windę jest niezbędne: Wszystkie budynki, które posiadają najwyższą kondygnację z pomieszczeniami mieszczącymi więcej niż 50 osób i w których różnica poziomów posadzek między pierwszą a ostatnią kondygnacją naziemną przekracza 9,5 metra, powinny zostać wyposażone w dźwig osobowy. Zgodnie z tym zapisem nie wszystkie ośrodki wypoczynkowe muszą mieć windę, ale na pewno jest to udogodnienie dla wielu osób i warto wyposażyć w nią obiekt.

Korzyści z wyposażenia ośrodka wypoczynkowego w windę

Na wakacje wyjeżdżają różni ludzie, nie tylko osoby zdrowe, ale także chore. Osoby z niepełnosprawnościami również potrzebują odpoczynku, a ułatwienie im funkcjonowania z pewnością sprawi, że z przyjemnością będą podróżować. Tacy goście chętniej zdecydują się na nocleg w obiekcie wyposażonym w windę, ponieważ będzie im dużo łatwiej funkcjonować. Niezależnie od choroby czy stopnia niepełnosprawności, dźwig osoby stanowi duże ułatwienie. Zarówno dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy kulach, jak i ludzi posługujących się np. laską ortopedyczną duże znaczenie podczas wyboru ośrodka wypoczynkowego będzie miało to, czy jest on wyposażony w windę.

Poza tym dźwig osobowy okazuje się bardzo korzystny dla rodzin z małymi dziećmi, zwłaszcza jeśli otrzymają pokój na wyższej kondygnacji. Winda ułatwi im codzienne poruszanie się po obiekcie i sprawi, że nie będą musieli nosić dzieci czy wózków po schodach. Jest to również ułatwienie dla osób starszych czy po prostu zmęczonych. Po długiej wycieczce pieszej po górach nie każdy będzie miał siłę wejść na wyższą kondygnację. W takiej sytuacji świetnie sprawdza się winda, za pomocą której można szybko i bez wysiłku dostać się na piętra budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.