Menu

Czy plastikowe pojemniki magazynowe są wytrzymałe?

28 grudnia 2021 - Biznes
Czy plastikowe pojemniki magazynowe są wytrzymałe?

Artykuł partnera.

Magazynowe pojemniki wykonane z tworzyw sztucznych idealnie nadają się nie tylko do magazynów, ale również do sklepów, hurtowni, warsztatów i wszędzie tam, gdzie ważny jest porządek i zagospodarowanie przestrzeni. Dobrze wykorzystywana przestrzeń magazynowa to zarówno oszczędność czasu, pieniędzy, jak i miejsca potrzebnego do przechowywania. Czym charakteryzują się pojemniki magazynowe i dlaczego powinny być wytrzymałe?

Co wpływa na wytrzymałość pojemników magazynowych?

Magazyn to miejsce, w którym nie tylko regały muszą być trwałe i solidne, ale również pojemniki magazynowe muszą spełniać wiele ściśle określonych warunków. Przede wszystkim powinny cechować się dużą wytrzymałością, gdyż to właśnie one zabezpieczają przechowywaną zawartość i umożliwiają zachowanie porządku w magazynie. Na ich wytrzymałość i trwałość niewątpliwie wpływa tworzywo, z jakiego są wykonane. Pojemniki magazynowe wykonane z polipropylenu o dużej gęstości (HDPE) i polipropylenu standardowego (PP) mogą służyć wiele lat.

Jak dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem firmy Rodło z Bytomia, która specjalizuje się przetwórstwie tworzyw sztucznych: Podczas produkcji plastikowych pojemników uzyskujemy doskonałe właściwości fizykochemiczne, co sprawia, że są one odporne na uderzenia i zarysowania, odkształcenia, działanie środków chemicznych oraz temperatury w przedziale od -10 do +90.

Wiele pojemników magazynowych ma wzmocnione dno, ścianki i narożniki, aby zwiększyć odporność na wysokie obciążenia i eksploatację. Co więcej, plastikowe pojemniki wykonane z wysokogatunkowego tworzywa są przyjazne środowisku, a po zużyciu lub uszkodzeniu można je poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać jako surowiec.

Jakie wyróżniamy pojemniki magazynowe?

Producenci wyrobów z tworzyw sztucznych mają w swojej ofercie wiele pojemników dedykowanych dla magazynów. Są to m.in.:

Pojemniki magazynowe dostępne są w różnych wymiarach, kształtach i kolorystyce. Można do nich dokupić także akcesoria, np. przegrody, listwy montażowe, etykiety papierowe, szybki frontowe czy ramki do sztaplowania. Przy zakupie pojemników plastikowych zwróć uwagę na to, aby były w pełni zgodne ze standardami europejskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.