Menu

Czy osoba bezrobotna może pożyczyć pieniądze?

12 grudnia 2019 - Finanse
Czy osoba bezrobotna może pożyczyć pieniądze?

Brak zatrudnienia najczęściej powoduje złą sytuację finansową. Osoby bez stałego wynagrodzenia mają problemy z zakupem najpotrzebniejszych rzeczy. Często środki z opieki społecznej czy innych instytucji nie wystarczają do ostatniego miesiąca. A co jeśli zepsuła nam się pralka czy lodówka i potrzebujemy natychmiast ją kupić?

Pieniądze bez zatrudnienia

Osoba bez pracy, która stara się o pożyczkę lub kredyt w banku, najczęściej dostanie odmowę. Dla banków bardzo ważne jest stałe zatrudnienie. Na ratunek wszystkim bez zatrudnienia przychodzą firmy pozabankowe. W rankingu firm https://pozyczka4you.pl/kredyt-dla-bezrobotnych-bez-zaswiadczen-o-dochodach/ możemy znaleźć podmioty, które dają szansę tym, którzy nie mają stałej pensji.

Brak zatrudnienia nie przekreśla szansy na dostanie gotówki od firm pozabankowych. Oczywistym jest fakt, że brak stałego wynagrodzenia nie pomaga w decyzji, ale do całego dochodu mogą być wzięte pod uwagę inne wpływy na konto jak: alimenty, renta, emerytura czy zapomogi. Ostateczna decyzja należy do firmy, w które staramy się o pożyczkę.

Warunki pożyczki dla bezrobotnych

Jakie warunki musi spełnić osoba bez pracy aby dostać dodatkowy zastrzyk gotówki? Oto kilka przykładów:

Utrata pracy w czasie aktywnej pożyczki

Może się zdarzyć sytuacja kiedy mamy pożyczkę, a nagle straciliśmy pracę. Przed wzięciem każdego zobowiązania finansowego warto pamiętać o ryzyku jakie może nas spotkać. Dla wierzyciela nie będzie miało to znaczenia czy jesteśmy w trudnej sytuacji czy nie. Przy wielu ofertach mamy możliwość wzięcia ubezpieczenia, które będzie nas chroniło na wypadek sytuacji utraty pracy. Nie przewidzimy wszystkiego co nas czeka, a czasami lepiej dmuchać na zimne niż później się martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.