Menu

Czy można wyleczyć łysienie telogenowe?

10 lutego 2021 - Zdrowie
Czy można wyleczyć łysienie telogenowe?

Łysienie telogenowe uprzykrza życie zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Co na wypadanie włosów będzie skuteczne, jeżeli zmagamy się z utratą owłosienia, a domowe sposoby nie działają? Dobre i odpowiednio dobrane leczenie polega na znalezieniu głównej przyczyny problemu, a następnie jej wyeliminowaniu.

Kogo dotyczy łysienie telogenowe?

Na łysienie tego rodzaju narażone są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Okazuje się, że schorzenie to polega na niepoprawnym cyklu wzrostu naszych włosów. Zbyt długo pozostają one w stanie spoczynku i nie osiągają oczekiwanej długości. Z czasem zaczynają też wypadać, przez co pojawiają się widoczne przerzedzenia. Każdy, kto znajdzie się w takiej sytuacji, próbuje dowiedzieć się, co na wypadanie włosów warto zastosować i jakie obecne w naszym życiu czynniki niosą za sobą takie skutki.

Łysienie telogenowe nierzadko spowodowane jest uwarunkowaniami genetycznymi. Zazwyczaj jednak to zewnętrzne bodźce sprawiają, że tracimy owłosienie. U niektórych osób powodem będzie nadmierna ilość stresu czy też przebyte niedawno choroby. Nawet urodzenie dziecka wpływa na kondycję naszych włosów. Nie możemy dopuścić do niedoborów żywieniowych (które zdarzają się przy dietach odchudzających), gdyż prowadzą one do braków podstawowych witamin i innych składników odżywczych niezbędnych do poprawnego działania naszego organizmu.

Tymczasem nawet przyjmowane leki lub występujące problemy z tarczycą także odbijają się na wyglądzie naszej fryzury. Powinniśmy uważać też na choroby przewlekłe, zakaźne oraz zatrucia, które mają związek z obecnością metali ciężkich.

Co na wypadanie włosów? Domowe sposoby

Zanim skorzystamy z profesjonalnych sposobów leczenia powyższej dolegliwości, możemy wypróbować sposoby domowe i łatwo dostępne. Jest to przede wszystkim regularne wykonywanie masażu głowy – zarówno podczas mycia włosów, jak i aplikacji produktów. Najlepiej w tym celu wykorzystać własne dłonie, ale istnieją także niewielkie gadżety, które ułatwiają nam pobudzenie krążenia. Ważne, aby tego rodzaju masaż wykonywać delikatnie – chcemy jedynie sprawić, że poprawi się ukrwienie, ale jednocześnie nie narażać skóry na uszkodzenia mechaniczne.

 

Do domowych sposobów można zaliczyć także pielęgnację włosów. Dobrze aby opierała się ona na produktach stricte dopasowanych do występującego problemu. Jest to ważne z dwóch względów – w składzie takich kosmetyków nie znajdziemy substancji mogących pogorszyć stan skóry głowy, natomiast nie zabraknie tam dodatków, które znakomicie pobudzają wzrost włosa.

Łysienie telogenowe a specjalistyczne sposoby leczenia

Do zaawansowanych form leczenia można zaliczyć przyjmowanie leków, które działają na niwelowanie jednego z czynników powodujących łysienie telogenowe. Mogą być to m.in zaburzenia gospodarki hormonalnej i tylko lekarz jest w stanie dobrać odpowiednią dawkę preparatu. Dostępne są także zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej, dzięki którym problem z przerzedzonymi pasmami przestanie być widoczny. Co na wypadanie włosów może pomóc? Jest to m.in. mezoterapia igłowa, terapia światłem, a ostatecznie również przeszczep.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.