Menu

Czy klocki Lego to dobry pomysł na prezent dla nastolatka?

22 marca 2022 - Dzieci i młodzież
Czy klocki Lego to dobry pomysł na prezent dla nastolatka?

Artykuł partnera.

Wybieranie prezentów dla nastolatków to stąpanie po cienkim lodzie, zwłaszcza dla osób, które na co dzień nie obracają się wśród osób w burzliwym wieku kilkunastu lat. Czy wybrany przedmiot trafi w gust obdarowanego? A może wywoła tylko wzgardliwe prychnięcie, a ty zyskasz łatkę nieznającego się na trendach wapniaka (czy innego nieogara)? By uniknąć tego typu rozważań, postaw na ponadczasowy, sprawdzony klasyk. Zestaw klocków Lego.

Czy nastolatek ucieszy się z klocków Lego? 

A czy ktoś kiedyś nie ucieszył się z klocków Lego? Być może historia zna takie przypadki, ale na pewno są to sytuacje wyjątkowo rzadkie – znacznie, znacznie rzadsze niż te, gdy nastolatek nie ucieszył się z dużego pluszowego misia lub szkolnego piórnika. Oczywiście klocki Lego mają wiele twarzy, o co nieustannie dba ich producent, dlatego nie każdy zestaw wywoła uśmiech na twarzy nastolatka. W przedbiegach odpadają Lego Duplo, księżniczki Disneya i inne Myszki Mickey. Cała reszta nadaje się równie dobrze dla dziewięcio-, jak i dziewięćdziesięciolatków.

Sekret popularności słynnych duńskich klocków zdradza nam pracownik hurtowni z zabawkami Kraina Zabawy, w której znajdziemy setki zestawów z kilkudziesięciu serii Lego:

Fenomen klocków Lego opiera się na ich uniwersalności i nieskończonych możliwościach tworzenia coraz to nowych, niepowtarzalnych konstrukcji, a nawet całych miast. Elementy z różnych serii i zestawów można ze sobą mieszać lub traktować lego jak trójwymiarowe puzzle i układać dopracowane w każdym szczególe obiekty krok po kroku według instrukcji. Wśród mnóstwa zestawów każde dziecko, nastolatek i dorosły znajdzie coś dla siebie, ale ostrzegam, że układanie lego naprawdę wciąga i trudno się od tego oderwać.

Propozycje zestawów dla dzieci w wieku 12–18 lat 

Nastolatek nastolatkowi nierówny. Nieco inne oczekiwania ma 12-letnia dziewczynka, a inne 18-letni licealista. Na szczęście przeglądając ofertę Lego, łatwo się zorientować, które zestawy przypadną do gustu młodzieży w różnym wieku i o konkretnych zainteresowaniach. Wśród serii, na które warto zwrócić szczególną uwagę, są:

Jeśli nadal nie masz pewności, jakie klocki wybrać dla swojego nastolatka, po prostu go zapytaj – to znacznie lepsze niż wybór zestawu, który obdarowany szybko odsprzeda kolegom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.