Menu

Czy depilacja woskiem w salonie kosmetycznym jest dla Ciebie? Przekonaj się!

6 listopada 2019 - Lifestyle
Czy depilacja woskiem w salonie kosmetycznym jest dla Ciebie? Przekonaj się!

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się niechcianych włosków? Masz dość kompleksów i niedogodności na tej płaszczyźnie? Poznaj zalety depilacji woskiem i przekonaj się, czy ta metoda jest dla Ciebie właściwa!

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Do jednych z najbardziej pożądanych zalet przeprowadzania tej metody usuwania zbędnego owłosienia należy jej wysoka skuteczność. Osoby, które się na nią zdecydowały, najczęściej chwalą sobie przede wszystkim fakt, że mogą cieszyć się gładką, miękką i zadbaną skórą przez dłuższy czas. O ile w przypadku tradycyjnych metod depilacji (maszynek do golenia, specjalnych kremów, które następnie zbierane są  szpatułką) rezultaty są raczej krótkotrwałe, o tyle po depilacji woskiem włoski nie odrastają przez kilka tygodni. Pozbycie się niechcianych włosków to nie jedyny efekt, na który możesz liczyć, bowiem użycie wosku sprzyja również usunięciu martwego naskórka, co sprawia, że skóra staje się gładsza.

Czy depilacja woskiem boli?

Na samą myśl o depilacji woskiem cierpnie Ci skóra? Martwisz się, że ból jest zbyt duży i dlatego nie chcesz poddać się zabiegowi? Jeśli paraliżuje Cię strach, powinnaś wiedzieć, że profesjonalna i doświadczona kosmetyczka tak przeprowadzi wszelkie czynności, aby zapewnić Ci maksymalny komfort. Wykonując zabieg samodzielnie i amatorsko, możesz narazić się faktycznie na ból. Wykwalifikowana w tym kierunku osoba będzie miała wyczucie i sprawnie przeprowadzi depilację, aby nie narażać Cię na zbyt duży dyskomfort.

Kiedy można, a kiedy nie poddać się zabiegowi?

Prawdą jest, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby poddać się depilacji woskiem o każdej porze roku, jednak trzeba mieć na uwadze kilka znaczących kryteriów. Przede wszystkim nie można zapominać o tym, że włoski nie powinny być zbyt długie – wosk nie zadziała zbyt skutecznie na krótkie włoski. Pożądana długość włosków to minimum jeden centymetr, a odstęp między kolejnymi zabiegami powinien wynosić od 3 do 6 tygodni. Aby zapobiec powstaniu nieprzyjemnych podrażnień, nie decyduj się na zastosowanie wosku po ekspozycji na słońce lub gdy skóra jest opalona. Niezalecane jest oczywiście depilowanie ciała również wówczas, gdy są na nim zmiany ropne i alergiczne.

Jeśli szukasz profesjonalnego salonu kosmetycznego i chcesz poddać się depilacji woskiem w Warszawie, odwiedź stronę prestiżowego gabinetu kosmetycznego i medycyny estetycznej J’adore Instytut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.