Menu

Co wchodzi w skład zestawów fotowoltaicznych?

23 grudnia 2021 - Technologia
Co wchodzi w skład zestawów fotowoltaicznych?

Instalacja fotowoltaiczna zawiera kilka elementów  – charakterystyczne panele montowane np. na dachach domów to tylko jeden z nich. Pozostałe podzespoły umożliwiają sprawną pracę całego systemu. Nie wszyscy wiedzą, z czego składają się zestawy fotowoltaiczne. W poniższym artykule wyjaśniamy, jakie funkcje pełnią poszczególne komponenty, a także podpowiadamy, czym warto kierować się, szukając odpowiednich podzespołów.

Z jakich elementów składa się instalacja fotowoltaiczna?

Każda instalacja fotowoltaiczna musi zawierać następujące elementy:

Jak wybrać odpowiednie elementy instalacji fotowoltaicznej?

W kwestii wyboru podzespołów instalacji fotowoltaicznej warto zaufać specjalistom w dziedzinie fotowoltaiki, np. z firmy Pure Energy. Specjaliści, którzy projektują daną instalację, najlepiej znają potrzeby klienta oraz możliwości i ograniczenia związane z dostępną powierzchnią i innymi czynnikami, mającymi wpływ na ostateczny kształt instalacji. Wszystkie elementy powinny być objęte gwarancją oraz mieć odpowiednie atesty, zgodne z europejskimi normami.

Kluczowe znaczenie ma wybór między instalacją sieciową (on-grid) a wyspową (off-grid), która nie jest połączona z siecią zewnętrzną i powinna być samowystarczalna. W instalacjach on-grid niezbędny jest inwerter wyposażony w licznik dwukierunkowy, który umożliwi rozliczanie się z siecią dostawcy prądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.