Menu

Co nowego w kinie

10 lipca 2018 - Rozrywka
Co nowego w kinie

Kobiety niepodzielnie rządzą w kinie od lat. Tym razem w nowej odsłonie raz słodkie raz gorzkie, a innym już drastycznie bezlitosne i perfekcyjne w swojej robocie. Lecz czym by było kino bez dawki humoru?

Życie zakazane

Często w filmach poruszane są tematy tabu. Jednak na uwagę na pewno zasługują kobiety, które potrafią współpracować. Drugą ciekawą propozycją będzie na pewno „Zimna Wojna”, która pokazuje świat po wojnie taki jaki był dla tych co nie walczyli, ale i tak przegrali.

Ocean`s 8

Jak wygląda skok stulecia w wykonaniu kobiet? Okazuje się, że całkiem zgrabnie. Poznajcie Debbie, która ponad pięć lat planuje swój skok życia. Jednak do tego planu potrzeba jeszcze kilku dodatkowych postaci. Z pomocą przychodzi wspólniczka Lou. Nie obejdzie się cała akcja bez zdolności jakie ma Amita jubilerka. Poza tym na pewno przydadzą się zdolności hakerskie Niny. Cała komedia nie dość że mocno trzyma w garści akcję to jeszcze bawi do łez. Humor jest tu obok wątku kryminalnego całkiem mocną strona filmu. Jest to idealny film do oglądnięcia z ekipą znajomych.

Zimna wojna

To tak naprawdę historia całej Europy. Pod cenzurą jaka panuje w czasach komuny rozwija się artystyczna działalność. Zula okazuje się idealną kandydatką do zespołu. Ciąży na niej kilka grzechów lecz nikt nie zwraca na nie uwagi kiedy atutem okazuje się mocny głos oraz miły uśmiech. Razem z Wiktorem pokonuje kolejne miejsca w Europie. Każde miasto ma swoją charakterystyczną famę. W Paryżu wita nas barami wypełnionymi chmurą dymu, kolejką trębaczy jazzowych, a bankiet goni bankiet.  Za to Berlin ten od strony wschodniej wygląda już całkiem mniej łagodnie. Kierunek wyznaczają kolejne budki wartownicze, a ulice sprawiają wrażenie opuszczonego miasta.

Złe moce

Za to dla tych co pragną mocnych wrażeń proponuję się wybrać na „Dziedzictwo. Hereditary”. Niby zwyczajna rodzina, której jeden z członków, w tym wypadku starsza babcia, odszedł. Pogrzeb. A potem życie wraca do normy. Czy jednak aby na pewno? Już od początku widać, że jest coś więcej na rzeczy. Kiedy dom rodziny wygląda jak domek dla lalek. Rodzina wróciła do swoich zajęć ojciec będący lekarzem pogrążył się w pracy, matka artystka zajmuje się swoimi wyrobami. Za to najmłodsza Charlie wykonuje pełne grozy laleczki. Wszystko to jest mocno podrasowane odpowiednią ścieżką dźwiękową.

Nie każdy lubi czytać wcześniej recenzje zanim obejrzy film. Czasem można się zawieść, ale niekiedy dużo zyskać. Gdyż nie każdy rodzaj filmów pasuje pod nasz gust. O ile komedię w stylu „Ocean`s 8” raczej większość przełknie bez problemu to z horrorami może być już ciężej.

Artykuł powstał we współpracy z siecią kin OH-Kino we Wrocławiu.

Jedna myśl nt. „Co nowego w kinie

Kubuś

Podoba mi się zwłaszcza Oceans 8 chyba się na niego wybiorę. Lubię tego typu komedie kryminalne. Co do horrorów to chyba sobie daruję. Po ostatnim maratownie w kinie mam ich dość na parę miesięcy.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.