Menu

Co można oddać na skup złomu?

10 lutego 2020 - Biznes, Natura, Usługi
Co można oddać na skup złomu?

W związku z problemami dotyczącymi utylizacji złomu nie możemy zwyczajnie wyrzucić go na śmietnik. Skupem i przygotowywaniem takiego surowca do ponownego wykorzystania zajmują się bowiem specjalistyczne punkty, które działają zgodnie z przepisami.

Takie firmy mają bowiem często podpisane kontrakty z hutą i za każdym razem z chęcią zakupią od nas zalegające nam w piwnicach i garażach materiały. Jak jednak odróżnić złom od tego, co złomem nie jest?

Czego złomowisko od nas nie przyjmie?

Działające zgodnie z prawem punkty nie skupią od nas żadnych elementów infrastruktury drogowej i kolejowej. Podobnie rzecz ma się w kwestii starych monet. Do utylizacji takich elementów uprawnione są jedynie państwowe podmioty, które najczęściej w swoim własnym zakresie pozbywają się w ten sposób wadliwych lub uszkodzonych monet, lub zniszczonych znaków drogowych. Jako prywatne osoby nie mamy żadnej możliwości, by sprzedać tego typu elementy, nie łamiąc przy tym prawa.

Co wobec tego możemy zanieść na złomowisko?

W tej kwestii możliwości jest co niemiara. Na skup złomu możemy oddać nie tylko metal, ale nawet makulaturę w postaci kartonów lub starych gazet. Pamiętajmy jednak żeby przed każdą wizytą na złomowisku dokładnie wszystko posegregować. Najpopularniejszym surowcem wśród pojedynczych sprzedawców są metale kolorowe zawierające aluminium, ołów lub cynę. Metale kolorowe w ujęciu sprzedaży jednostkowej najczęściej występują pod postacią aluminiowych puszek lub miedzianych kabli instalacyjnych. Spora część tych metali znajduje się również w pralkach i mikrofalówkach. Miedź jest używana również przy produkcji podzespołów dla całej masy urządzeń elektronicznych takich jak laptopy, telefony i telewizory. Do najbardziej opłacalnych, bo jednocześnie najcięższych elementów, które najłatwiej znaleźć w swoim otoczeniu należą natomiast stare żeliwne piece, grzejniki i wanny. Takie elementy potrafią jednocześnie ważyć czasem nawet kilkaset kilogramów, ale na szczęście spora część złomowisk oferuje odbiór ciężkiego złomu bezpośrednio z posesji klienta. To znacznie ułatwia pozbycie się zalegających na naszym terenie metali.

http://www.klanskup.pl/ – najlepszy skup złomu w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.