Menu

Chemia gospodarcza a profesjonalne środki czyszczące – poznaj różnice

23 kwietnia 2020 - Wnętrza
Chemia gospodarcza a profesjonalne środki czyszczące – poznaj różnice

Chcesz wiedzieć czym różni się chemia gospodarcza od profesjonalnych środków czyszczących? Zapraszamy zatem do dalszej lektury

Utrzymanie użytkowanej przestrzeni w nienagannej czystości jest nie lada wyzwaniem. Chemia gospodarcza ma do zaoferowania wiele preparatów, ale nie wszystkie z nich są godne polecenia. Niektóre nie są w stanie poradzić sobie z pewnymi zabrudzeniami, przez co są mało skuteczne. Trzeba też pamiętać o tym, że niewłaściwie stosowane środki czyszczące są w stanie przyczynić się do zniszczenia powierzchni. Jeśli chcemy oszczędzić swój czas, nerwy i pieniądze, warto postawić na sprawdzone produkty w postaci profesjonalnych środków czyszczących.

Chemia gospodarcza – profesjonalne środki czyszczące

W drogeriach i popularnych dyskontach dostępna jest szeroko pojęta chemia gospodarcza. Każdemu z nas obiło się o uszy wiele nazw, które reklamowane są w telewizji czy w ulotkach promocyjnych. Nie jest ona jednak tym samym co profesjonalne środki czystości. Trzeba liczyć się z tym, że chemia gospodarcza nie zawsze spełnia restrykcyjne normy, które narzucane są profesjonalnym środkom czyszczącym. Od tych drugich wymaga się nie tylko właściwości czyszczących, ale też dezynfekujących. Chemia gospodarcza w odróżnieniu od środków czystości przeznaczonych do profesjonalnego zastosowania nie sprawdza się w przypadku punktów usługowych, restauracji i tam, gdzie nadrzędną kwestią jest utrzymanie nienagannej czystości. Profesjonalne środki czyszczące zawierają dużo silniej działające substancje czynne, przez co okazują się być dużo skuteczniejsze w walce z wielorakimi zabrudzanymi niż chemia gospodarcza. Są również dużo wydajniejsze, przez co bardziej ekonomiczne. Wyczyszczenie powierzchni przy pomocy specjalistycznych środków czyszczących, które dostępne są zwykle w firmie koncentratów, pochłania mniej czasu i energii.

Na które rozwiązanie się zdecydować?

Złudnym myśleniem jest to, że wystarczy kupić jeden środek czyszczący i stosować go do wszelkiego rodzaju powierzchni i zabrudzeń. Chemia gospodarcza stosowana niezgodnie z przeznaczeniem może skutkować zniszczeniem czyszczonej powierzchni. Przed wybraniem produktu trzeba określić, jaką powierzchnię i pomieszczenie chcemy oczyścić oraz o jakiego typu zabrudzenie chodzi. Do domowego użytku wystarczy zwykle chemia gospodarcza. Po profesjonalne środki czyszczące sięga się przede wszystkim w przypadku firm, obiektów gastronomicznych i hotelowych. Wybierają je także firmy sprzątające. Można je oczywiście stosować także w swoim domowym zaciszu, ale rozsądnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.