Menu

Agregaty malarskie

27 lipca 2018 - Budownictwo
Agregaty malarskie

Prowadząc firmę budowlaną, meblową bądź motoryzacyjną trzeba zadbać, by praca postępowała zgodnie z planem. Dzięki temu unika się opóźnień w realizacji poszczególnych zleceń.

Agregaty malarskie – dlaczego pozwalają przyspieszyć prace?

Agregaty malarskie poza możliwością rozpylania dużej ilości farby, mogą służyć również do klejenia np. tapicerki. Dzieje się to przy udziale wysokiego ciśnienia, które potrafi poruszyć nawet bardzo gęsty materiał. Zatem do ich użycia nie potrzeba rozcieńczania, a grube dysze umożliwiają aplikację bardziej gęstego materiału. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że agregaty malarskie pozwalają na wykonywanie pracy bez marnotrawstwa materiału, ze względu na odpowiednie ciśnienie robocze. Wszystkie te właściwości agregatów sprawiają, że są chętnie wybierane przez firmy budowlane do malowania elewacji. W ten sposób prace idą szybciej, a efekt jest zadowalający i podobny do tego przy tradycyjnym sposobie malowania, jeśli sprzęt jest odpowiednio używany.

Agregaty malarskie w branży motoryzacyjnej

Również branża motoryzacyjna korzysta z agragatów malarskich. Dzięki nim można zapobiec korozji elementów metalowych nakładając na nie specjalne lakiery przy pomocy agregatów. Branża motoryzacyjna        musi działać prężnie i co dzień produkować kolejne części do pojazdów. Zatem używanie agregatów do precyzyjnego malowania dużych powierzchni jest tu niezbędne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat agregatów malarskich działających bez użycia prądu, wejdź na stronę: http://www.avisonline.pl/malowanie/agregaty-malarskie-pneumatyczne.

Agragaty malarskie w branży meblarskiej

Stworzenie nowoczesnego stołu czy meblościanki z płyty mdf wiąże się z koniecznością nałożenia na nią lakieru imitującego kolor drewna bądź nowoczesnego, pasującego do określonego stylu wnętrzarskiego, np. palety szarości i pasteli dla stylu skandynawskiego. Zastosowanie odpowiedniej wielkości agregatów malarskich pozwala dokładnie rozprowadzić lakier czy też farbę bez konieczności wykonywania poprawek. Konieczne jest jednak zachowanie odpowiedniej odległości, gwarantującej, że ciśnienie robocze będzie na właściwym poziomie. W przeciwnym razie strumień farby, lakieru bądź kleju może nie być odpowiedni, a praca nie zostanie wykonana z należytą dokładnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.