Menu

Najlepsze sposoby na szybkie umycie wielu szklanych powierzchni

31 stycznia 2019 - Budownictwo
Najlepsze sposoby na szybkie umycie wielu szklanych powierzchni

Szklane powierzchnie we wnętrzu to symbol nowoczesności i stylowego designu. Oprócz dużych okien, w mieszkaniach stosuje się przeszklone ściany, wyposaża w szklane stoły oraz dużą ilość luster. Aby spełniały swoje funkcje konieczne jest utrzymanie ich w nienagannym stanie. Co więc zrobić, by mieszkać modnie, a jednocześnie nie spędzać przesadnie dużej ilości czasu na czyszczeniu szklanych powierzchni?

Regularność to podstawa

Najlepszym sposobem jest wyznaczenie terminów mycia okien oraz innych szklanych powierzchni. Oszklone elementy w aranżacji wnętrza należy czyścić częściej i na bieżąco usuwać z nich plamy powstające w wyniku codziennego użytkowania. Rozwiązanie to pozwala uniknąć nagromadzenia się dużej ilości brudu, którego usunięcie zajmie o wiele więcej czasu, niż poświęcenie kwadransa co kilka dni.

Bez odpowiednich narzędzi nie ma efektu

Mycie szklanych powierzchni jest niezwykle wymagające – łatwo o zacieki i smugi. W uniknięciu ich pomogą specjalne urządzenia i akcesoria z leifheitsklep.pl. Jeśli w mieszkaniu znajduje się mnóstwo oszklonych elementów, a okna są naprawdę duże, konieczny będzie zakup myjki do szyb z drążkiem teleskopowym. Dzięki niemu nie ma konieczności korzystania z drabiny, co sprawia, że uniknąć można niebezpiecznych i ryzykownych sytuacji. Zdecydowanie łatwiej i szybciej czyści się powierzchnie z odkurzaczem do szyb, ponieważ stosowany może być nie tylko do mycia szyb, ale również płytek, luster i kabin prysznicowych.

Wysokiej jakości detergenty to klucz

Nawet najlepszej jakości myjka nie poradzi sobie z zabrudzeniami, jeśli nie korzysta się z środków do czyszczenia szyb o odpowiedniej jakości. Wybranie produktów z wyższej półki sprawia, że powierzchnie szklane są idealnie czyste, chronią również przed osiadaniem brudu i co najważniejsze – nie pozostawiają smug. Nie trzeba więc tracić czasu na wielokrotne przecieranie tej samej powierzchni, by pozbyć się nieestetycznie wyglądających śladów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.