Menu

Jak czytać książki po angielsku

2 stycznia 2019 - Lifestyle
Jak czytać książki po angielsku

Czytanie ze zrozumieniem jest sztuką, pomaga w rozwijaniu wyobraźni, zwiększa zasób słownictwa oraz wzbogaca erudycję. Nic dziwnego, że nasi nauczyciele języka polskiego od najmłodszych lat wspierali i zachęcali do czytania lektur.

Czytanie rozwija

Czytanie książek pomaga w rozwoju języka w ogóle. Nie tylko tego ojczystego, ale również takiego, którego chcemy się nauczyć – angielskiego czy włoskiego. Jednak należy robić to umiejętnie i podejść uważnie, aby nie zmarnować czasu przeznaczonego na tą naukę.

Czytanie po angielsku jest jedną z najskuteczniejszych metod opanowania tego języka w szybkim czasie. Polecane jest także dla osób, które na jakiś czas przestały się nim posługiwać, ponieważ pozwoli to im nie wypaść z obiegu i nie doprowadzić do zapominania słów i zwrotów.

Jak zacząć

Na pierwszy ogień nie warto wybierać czegoś trudnego, bo szybko można się zniechęcić. Zalecane jest, aby przygotować sobie angielskie wersje ulubionych książek, które wcześniej przeczytało się w ojczystym języku. Mogą to być nawet bajki dla dzieci. Pierwsze przeczytanie książek w obcym języku powinno sprawić radość i satysfakcję. Aby czynić coraz większe postępy w nauce, należy sięgać po coraz ambitniejsze dzieła i samemu zdecydować, z jakiego poziomu jest się zadowolony.

Aby nauka nie poszła w las

Oczywiście, że można czytać i całościowo koncentrować się na fabule, która w pewien sposób będzie zrozumiała, ale przecież poznanie języka i umiejętność posługiwania się nim polega właśnie na detalach. Dlatego ważne jest, aby wcześniej spisywać sobie fiszki.

Metod jest kilka: albo spisywanie i tłumaczenie od razu, albo spisywanie i wracanie do tłumaczenia później, albo tłumaczenie i nauka jednocześnie. To zależy wyłącznie od indywidualnych predyspozycji każdego zainteresowanego.

Fiszki warto rozdzielać na grupy skojarzeniowe lub rozdziały, ponieważ pomoże to w logiczny sposób uporządkować w pamięci nawał nowych słów.

Co można jeszcze zrobić, aby nauka angielskiego poprzez czytanie książek po angielsku była skuteczna i pomyślna? Otóż słuchanie jest także integralną częścią nauki, słuchając, uczymy się. Zatem czytanie niech odbywa się na głos. Można czytać komuś, lub z kimś na zmianę. Taka wspólna nauka może być ekscytująca!

Metody te pozwolą szybko opanować język angielski, ponadto czytanie jest zajęciem, które ma wiele zalet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.